Herec i moderátor

Celým jménem Jan Vladimír Kraus se narodil 15. srpna přímo v českém hlavním městě. Jeho život nebyl zrovna dlážděn zlatem. Narodil se do rodiny české maminky a židovského otce. Jeho otec přežil dokonce holocaust. Objevil se už jako dítě ve filmu a trvá to v podstatě dodnes, tedy ta mediální známost. Jeho zjev ho jaksi předurčuje ke ztvárnění rolí ve smyslu prevíta, jemně řečeno. Prostě nemá obličej na kladné role.

krásná opona

Nicméně už hrál i prince ve slavné pohádce Jak se budí princezny. Tam se potkal například s Jiřím Sovákem, Milenou Dvorskou či Stellou Zázvorkovou. Na České televizi dlouhé roky moderoval pořad Uvolněte se, prosím!, ten poté přešel na televizi Prima, kde je pod názvem Show Jana Krause od roku 2010. Tento pořad je enormně úspěšný, o čemž svědčí i vysoká sledovanost. V soukromém životě se nedá říct, že by to bylo klidné, ale zase ani divoké.

Má dvě sestry a dva bratry. Byl ženatý s herečkou Janou Krausovou do roku 2006, i když v té době spolu dávno nežili. Během manželství se jim podařili dva synové a dosud se přátelí a výborně spolu vycházejí. Syn David Kraus je zpěvák a herec, jenž s otcem účinkuje v jeho pořadu Show Jana Krause. Dále je syn Adam Kraus, a to je herec. Už dlouho je ve svazku s herečkou Ivanou Chýlkovou. Spolu mají syna Jáchyma. Jan Kraus má ještě dalšího syna, který se narodil první.
malý mikrofon

Kraus o něm nevěděl, až když se sám přihlásil. Dělaly se testy DNA, které Krausovo otcovství potvrdilo. Ovšem nemuselo se to vůbec provozovat, jelikož syn Marek Blažek je mu ze všech synů nejvíce podobný a dokonce ze svého otce už udělal dědečka dvou vnuček. Od syna Adama má ještě vnuka. Jan Kraus má také rád zvířata, proto je často se svými páníčky zve do svého pořadu. Sám má také psa, kterého si tak nějak dělí se synem Davidem, jenž dostal jméno Hugo.      

Jan Kraus mimo jiné neslaví Vánoce a také se říká, že bují velká rivalita mezi ním a moderátorem Karlem Šípem, se kterým se údajně ani nezdraví.